Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Temat: Błąd obwódu czujnika przełącznika pozycji pedału i przepustnicy V6

  1. #1
    kapselek
    Gość

    Domyślnie Błąd obwódu czujnika przełącznika pozycji pedału i przepustnicy V6

    A więc od jakieś 8 godz. jestem (nie do końca szczęśliwym) posiadaczem Alfy 166 3,0. (pozdrowienia dla Piotrka i wielkie dzięki dla Masy)

    Zaczęło się na jeździe próbnej przed kupnem. Zaświeciła się lampka (chyba wtrysku - choć to V6 to przynajmniej tak wygląda)
    Sprzedający powiedział że była przeczyszczana przepustnica więc udaliśmy się do mechanika.
    Ten podpiął się do komputera i wyskoczył błąd Obwód czujnika przełącznika pozycji pedału i przepustnicy
    Niestety nie mógł go skasować i samochód z ok 3 sekundowym opóźnieniem reaguje na gaz (dodam że silnik nie chce ciągnąć na wyższe obroty a na automacie biegi przerzuca bardzo szybko - przy 40/godz. mam już 4)

    Tak czy inaczej samochód mam i szczęśliwie dojechałem z Warszawy do Białegostoku (choć Warszawa była męką)
    Mimo że jechałem ok 100/godz. spalanie wyszło mi ok 15 l gazu.

    Poczytałem na szybko że może to być kwestia brudnej kostki. Kupiłem sprey do elektryki i już w domu potraktowałem kostkę - bez rezultatu.

    Panowie co może być?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Być może sam potencjometr odmówił posłuszeństwa. Możesz spróbować jeszcze odciąć te kostki i polutować kable - czasami to pomaga. To by wyjaśniało opóźnioną reakcję na gaz.

  3. #3
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Potencjomert czyli czujnik?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Tak. Najłatwiej podłącz Alfę pod komputer i sprawdź w FESie jakie wartości pokazuje potencjometr. Potrzebny do tego Ci będzie kabelek VAG KKL i darmowy FiatEcuScan do pobrania ze strony producenta. Na max wciśniętym pedale powinien pokazywać 100% (u mnie pokazuje 99,7%, myślę że jest ok).

    Pozdrawiam.

  5. #5
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    Czy taki kabelek może być?
    http://allegro.pl/vag-kkl-usb-serwis...274742530.html

    i czy FiatEcuScan mogę zainstalować na laptopie i podpiąć kablem VAG KKL ?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Typ tak, jednak polecałbym taki z przełącznikiem. Podepniesz się dzięki temu jednym kablem zarówno do ksenonów (nie wiem czy przed FL można), poduszek, silnika, skrzyni, itd. Kabelek taki kosztuje około 50-60zł

    FESa możesz bez problemu zainstalować na laptopie.

  7. #7

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    ten jest ok. Ogolnie z tym kabelkiem i FESem mozesz sprawdzic wiele ciekawych rzeczy w 166, nie mowiac o czytaniu bledow. CPrzelacznik dziala na bledy od airbag i silnika. Co do skrzyni to czytalem kiedys ze nie laczy sie z nia. Napewno za pomoca fesa sprawdzisz to jak dziala potencjometr od pedalu przyspieszenia. Wciskajac gaz bedziesz widzial w ilu procentach wcisniety jest. Jak wcisniesz go do podlogi powinno pokazac 100%. Jak pokaze inaczej to ten czujnik masz zjechany..Sprzedawca może czyscil przepustnice bo nie widzial ze w tym czujniku tkwi problem. Jakby cos to kubicze ma 166 3.0 na czesci w naprawde fajnych cenach.
    [C

  9. #9
    kapselek
    Gość

    Domyślnie

    ok, dzięki.
    problem poczeka aż dojdzie mi kabelek

    Czy nie uszkodzę silnika jeżdżąc z zepsutym czujnikiem?
    Ostatnio edytowane przez kapselek ; 12-05-2012 o 23:22

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Masz kilka dni na porządne czyszczenie i odkurzanie auta przed pochwaleniem sie nam swoja 166. Ogólnie chlopaki od 166 zawsze chetnie pomoga i doradza i bez pomocy Cie tu nie zostawią Witamy w bractwie 166
    [C

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  2. [159] Wymiana czujnika położenia pedału sprzęgła
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 09:10
  3. pytanie dot. czujnika dolad. i przepustnicy
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 12:58
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 16:56
  5. Błąd czujnika pedału gazu.
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory