Strona 52 z 246 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 2454

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #511
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    U mnie plan był taki żeby wymienić zbiorniczek, ale nie wymieniać całego oleju bo wygląda w porządku(ładny czerwony, nie mętny). Czy w przypadku gdybym kupił inny olej o oznaczeniu Dextron III mógł bym go zmieszac z moja stara Tutela?

  2. #512
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    alfa 159 8v 120km
    Postów
    171

    Domyślnie

    airAjti - jestem z Warszawy - wysłałem mojego magla do jakiejs firmy regenerującej ale rzekomo za duże wżery były więc raczej trzeba będzie kupić inny. A powiedz mi jak u Ciebie z pompa wspomagania było ? Nie uszkodziła sie jak padł magiel ?

  3. #513
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudu$ Zobacz post
    U mnie plan był taki żeby wymienić zbiorniczek, ale nie wymieniać całego oleju bo wygląda w porządku(ładny czerwony, nie mętny). Czy w przypadku gdybym kupił inny olej o oznaczeniu Dextron III mógł bym go zmieszac z moja stara Tutela?
    z tego co wiem to moglbys zmieszac tylko ze musza byc oba Dextron III.Ja tez zrobilem dolewke ubytku plynu.Nie wymienialem calosci

  4. #514
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Nie, dolewalem co chwile plynu i jakos przezyla.
    Moj magiel tez ponoc byl TITANIC... ale go zrobili we Wroclawiu. W tej chwili mam zalany zielony plyn i kierownica bardzo fajnie chodzi.
    Mam gwarancje na rok... zrobilem to jakies dwa miesiace temu, mam nadzieje, ze pochodzi dlugo.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #515
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    No i ja przeszedłem ciężką jazdę "dyliżansem z XVII w.". Nie dość, że każdy ogląda się za 159... to za "skrzypiącą" tym bardziej.
    Kupiony w ASO zbiorniczek 51880990 za 126,39 oraz Tutela GI/R przywróciła błogą ciszę (zdecydowanie mniej ludzi się teraz ogląda za mną ).
    Dlaczego GI/R? Bo takim miałem zalany już układ.

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  6. #516
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    52

    Domyślnie

    Przeglądam cały temat i w sumie sam nie wiem czy mój problem ustanie po wymianie zbiorniczka.

    U mnie wygląda to tak:
    Dwa miesiące temu regenerowałem maglownice, która puściła cały płyn bokiem. Od początku jak kupiłem Alfę odczuwałem efekt gumowania na kierownicy, po regeneracji gumowanie zostało. Zbiornik mam stary z 2006 roku. Po regeneracji układ został zalany płynem Mobil ATF 220.
    Dzisiaj zauważyłem, że jak kręcę na postoju kierownicą to w niektórych położeniach coś skrzypi. Najbardziej przy delikatnych ruchach kierownicą. W ostatnim czasie także wywaliło troszkę płynu przez korek, nie dużo ale jednak trochę wylało. Jak odkręcę korek i ruszam kierownicą nie widzę, żeby coś się pieniło.

    Nie wiem czy reklamować magiel, czy wymieniać zbiornik, zmieniać płyn na inny czy regenerować pompę. Mam nadzieje, że pompa w chwili poprzedniej awarii maglownicy nie dostała tak bardzo po tyłku. Jechałem bez płynu zaledwie 3 km po mieście.

  7. #517
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Wymien zbiornik.
    Pompa powinna byla przetrwac.

    Jesli po wymianie zbiorniczka dalej bedzie to samo- reklamuj magiel.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #518
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejv Zobacz post
    Przeglądam cały temat i w sumie sam nie wiem czy mój problem ustanie po wymianie zbiorniczka.

    U mnie wygląda to tak:
    Dwa miesiące temu regenerowałem maglownice, która puściła cały płyn bokiem. Od początku jak kupiłem Alfę odczuwałem efekt gumowania na kierownicy, po regeneracji gumowanie zostało. Zbiornik mam stary z 2006 roku. Po regeneracji układ został zalany płynem Mobil ATF 220.
    Dzisiaj zauważyłem, że jak kręcę na postoju kierownicą to w niektórych położeniach coś skrzypi. Najbardziej przy delikatnych ruchach kierownicą. W ostatnim czasie także wywaliło troszkę płynu przez korek, nie dużo ale jednak trochę wylało. Jak odkręcę korek i ruszam kierownicą nie widzę, żeby coś się pieniło.

    Nie wiem czy reklamować magiel, czy wymieniać zbiornik, zmieniać płyn na inny czy regenerować pompę. Mam nadzieje, że pompa w chwili poprzedniej awarii maglownicy nie dostała tak bardzo po tyłku. Jechałem bez płynu zaledwie 3 km po mieście.

    Wymieniłem zbiornik, nie wybija już płynu na zewnątrz. Jeden problem z głowy, mimo tego po wymianie zbiorniczka skrzypiało dalej po przejechaniu jakiś 10 km.
    Mechanik patrzył na magiel i pompę, podobno wszystko suche i nie widać żeby się coś działo. Trochę wkurzony tym, że nie znam przyczyny skrzypienia pojechałem na myjkę kercherową by mimo tego wypucować niunię. Skręciłem koła na maksa w prawo, później w lewo i lałem tam wodą po wszystkim co popadło szczególnie po końcówce maglownicy. Po tym zabiegu skrzypienie ustało, póki co ustało.

    Jutro robię małą trasę i zobaczymy czy problem powróci. Jeśli nie i to tylko był jakiś syf co się tam gdzieś dostał to padnę ze śmiechu.

  9. #519
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar grzybek836
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Hrubieszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD 150 KM 6 BIEGÓW 2008
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam.Mam problem z brzęczącym wspomaganiem.Mechanicy oczywiście zaczęli by od razu od pompy(temat znany),ale ja zacząłem od sposobu najtańszego-oczywiście zbiorniczka a mianowicie gdy go rozebrałem(po spuszczeniu całego oleju wężykiem)zauważyłem latające wewnątrz sitko,i według mnie oderwane sitko obróciło się stroną bez otworu i podczas ciśnienia zatkało przewód powodując zapowietrzenie.Wyjąłem ten filtr,podłączyłem zbiorniczek i zalałem nowym olejem.Na początku chodziło trochę lepiej alę wiadomo-faza początkowa,po upływie 30nmin kierownica jak i pompa chodziły jak marzenie :-)do czasu,nie jest źle ale wciąż brzęczenie jest.I tu pytanie,czy-sitko jest tylko po to by zatrzymywać opiłki i brud,czy pełni także funkcję rozbijania pęcherzyków powietrza? Z pewnością muszę kupić nowy zbiornik,na który muszę czekać tydzień-nerwówka z tego powodu,że za dwa dni wyjeżdżam na tydzień.Z góry dzięki za odpowiedź.

    "...wtedy Bóg dostał olśnienia,i wymyślił Alfę"
    Ostatnio edytowane przez grzybek836 ; 19-07-2013 o 21:03 Powód: dwa razy to samo

  10. #520
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejv Zobacz post
    Wymieniłem zbiornik, nie wybija już płynu na zewnątrz. Jeden problem z głowy, mimo tego po wymianie zbiorniczka skrzypiało dalej po przejechaniu jakiś 10 km.
    Mechanik patrzył na magiel i pompę, podobno wszystko suche i nie widać żeby się coś działo. Trochę wkurzony tym, że nie znam przyczyny skrzypienia pojechałem na myjkę kercherową by mimo tego wypucować niunię. Skręciłem koła na maksa w prawo, później w lewo i lałem tam wodą po wszystkim co popadło szczególnie po końcówce maglownicy. Po tym zabiegu skrzypienie ustało, póki co ustało.

    Jutro robię małą trasę i zobaczymy czy problem powróci. Jeśli nie i to tylko był jakiś syf co się tam gdzieś dostał to padnę ze śmiechu.
    Niestety po malej trasie skrzypi dalej Zacząłem szukać w którym miejscu skrzypi i znalazłem (poniżej zdjęcie).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie.jpg
Wyświetleń:	1387
Rozmiar:	148.3 KB
ID:	102549

    Czy ktoś może mi napisać czy w tym miejscu podczas delikatnych ruchów kierownicą połączenie powinno się ruszać? U mnie występuje ruch w lewo i prawo ok 2 mm. Z drugiej strony nic się nie rusza. Czy jest tam jakieś gumowe połączenie? Da się to jakoś łatwo naprawić czy trzeba reklamować maglownicę?

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory