Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: 159 2.4JTDm Czerwona Chojnice

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    STA
    Auto
    Brera
    Postów
    32

    Domyślnie

    Byłem, widziałem, sprawdziłem, nie kupiłem.

    Auto z wyglądu jest akceptowalne. Powłoka lakiernicza oraz poprawki które właściciel robił są średniej jakości. Do zakceptowania ale bez rewelacji. Kilka rys i małych wgnieceń.

    Auto też jest malowane (sprawdzane na oko) nie tylko tam gdzie poprawiał polski właściciel lecz prawdopodobnie było malowane przez poprzedniego właściciela w niemczech. Właścicieli w niemczech było dwóch w krótkich odstępach czasu i to już nasuwa podejrzenia, że coś było mocniej robione.

    Teraz najlepsze. Auto zbiera przednie opony od wewnątrz. Nie było na nich absolutnie bieżnika na szerokości ok 3cm. Właściciel mówił, że nic o tym nie wie i dla niego auto jest ok (a po naprawie nie robił zbieżności). Nieprawidłową zbieżność czuć też przy prowadzeniu. Na krzywej i dziuawej drodze niemal wyrywa kierownice z rąk i auto samo chce skręcać raz w lewo raz w prawo. Wytłumaczenie właściciela - szerokie opony (LOL) . Na gładkim asfalcie to samo przy skrętach lewo-prawo czuć że samo mocniej ciągnie w każdą ze stron. Wg mnie i szwagra usterka praktycznie nie do naprawienia.

    Nie zdecydowałem się sprawdzać w serwisie bo byłem pewny że wyjdzie zbieżność w zamian za to aby jeszcze bardziej to potwierdzić sprawdziliśmy opony zimowe u właściciela w garażu. Już pominę, że pokazał mi najpierw nówki kupione niedawno na nowych felgach. Odkryłem, że zaraz obok leżą jakieś zimówki z identycznie zdartym bieżnikiem. Przypadek? Nie sadzę.

    Druga perełka to poziom oleju w silniku przekroczony dwukrotnie ponad stan. Właściciel zdzwiony, a wcześniej wychwalał swojego mechanika a tych z serwisu fiata ganił jak tylko mógł. Ta dziwna rzecz w połączeniu z dziwnie głośno chodzącym silnikiem (wcześniej jeździłem Brerą z takim samym silnikiem i była cichutka) nasuwa wątpliwość czy aby silnik nie pali oleju w tempie ekspresowym i właściciel dolewa go już na zapas.

    Właściciel do końca zachwala samochód jako idealny (dokładnie wiedział że jade ponad 400km), ale wg mnie zorientował sie że kupił minę i chce auto opchnąć jak najszybciej.

    Nie polecam!
    Ostatnio edytowane przez KoRba88 ; 04-10-2014 o 18:50

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    ścinanie opon od wewnątrz w 159 to norma i jest wiele tematów na tym forum, jak na to zaradzić )
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Dzięki za info , poinformuje kolegę żeby się nie fatygował
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    STA
    Auto
    Brera
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    ścinanie opon od wewnątrz w 159 to norma i jest wiele tematów na tym forum, jak na to zaradzić )
    Jednak uczciwość wlasciciela jest wg mnie wątpliwa bo wiedział, że zajechał 2 komplety opon także musiał ustawiać wczesniej zbieżnośc i widocznie cos nie wychodzilo.

    Jeszcze pozostaje kwestia silnika bo popychacze hydrauliczne wg mnie są zajechane.
    Ostatnio edytowane przez KoRba88 ; 04-10-2014 o 19:49

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    A olej ponad stan + dziwne dźwięki wypalania sugerują, że auto cały czas próbuje wypalać DPF (to jest właśnie ten nienaturalny dźwięk silnika). Sprawdzałeś stan kolektora ssącego?

    A co do ścinania – to faktycznie sporo osób tak ma, ale ja przejechał 50 kkm i głównie raczej po autostradach i opony mam zużyte równomiernie, bez ściętych wewnętrznych części opon. Ale miałem od początku nowe wahacze, choć pukające (TRW) to tuleje były sprawne i niepozrywane oraz dbam o zbieżność.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    STA
    Auto
    Brera
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    A olej ponad stan + dziwne dźwięki wypalania sugerują, że auto cały czas próbuje wypalać DPF (to jest właśnie ten nienaturalny dźwięk silnika). Sprawdzałeś stan kolektora ssącego?

    A co do ścinania – to faktycznie sporo osób tak ma, ale ja przejechał 50 kkm i głównie raczej po autostradach i opony mam zużyte równomiernie, bez ściętych wewnętrznych części opon. Ale miałem od początku nowe wahacze, choć pukające (TRW) to tuleje były sprawne i niepozrywane oraz dbam o zbieżność.
    Tylko, ze oleju bylo ok 2.5 raza ponad stan! Olej byl ewidentnie specjalnie dolany.

    A własciciel wymienial przedni gorny prawy wachacz i do tego mowil ze nie robil zbiezności to coś nie halo.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Też wymieniałem prawy górny wahacz i nie robiłem geometrii

    co do silnika to się nie wypowiem bo mam inny.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoRba88 Zobacz post
    Tylko, ze oleju bylo ok 2.5 raza ponad stan! Olej byl ewidentnie specjalnie dolany.
    To jest typowe kiedy DPF często się wypala i nie kończy tego procesu bo np. właściciel robi krótkie trasy i przerywa wypalanie albo DPF jest niesprawny. Wtedy silnik zalewany jest ropą, która potem ścieka do miski olejowej i stąd masz taki wysoki stan "oleju". Raczej na pewno nie jest to wynik dolewania oleju, bo chyba każdy dolewając sprawdza na bagnecie ile dolał a nie leje na pałę aż ma 5cm powyżej stanu max.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    STA
    Auto
    Brera
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    Też wymieniałem prawy górny wahacz i nie robiłem geometrii
    Autem się ciężko jeździło lekko skręcając na prostej drodze. Ja mam silną łapę, ale kobiecie to by wykręcało ręce gdyby chciała przy 60km/h ominąć dziurę na drodze. Jeździłem wcześniej brerą i nic takiego nie było a szerokość opon taka sama.

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    To jest typowe kiedy DPF często się wypala i nie kończy tego procesu bo np. właściciel robi krótkie trasy i przerywa wypalanie albo DPF jest niesprawny. Wtedy silnik zalewany jest ropą, która potem ścieka do miski olejowej i stąd masz taki wysoki stan "oleju". Raczej na pewno nie jest to wynik dolewania oleju, bo chyba każdy dolewając sprawdza na bagnecie ile dolał a nie leje na pałę aż ma 5cm powyżej stanu max.
    To dziwne, że "opiekun mechanik" tego auta nie potrafił wyjasnić dlaczego tyle tego oleju jest (właściciel dzwonił do niego przy nas). A wg właściciela gość jest geniuszem Alfy. DPF mówił, że jest sprawny i regularnie go wypala.

    Łącząc to z bardzo głośnym klekotem silnika podejrzenie to wyglądało.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Zapomnialem sprawdzic ten temat. Nie wiedzialem ze cos odpisales. Gdybys mi pw napisal to bym pojechal obejrzec a tak tylko kase straciles a paliwo... Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze..

Podobne wątki

  1. 159 2,4JTDM 200KM vs 2,4JTDM 210KM
    Utworzone przez thunderbird w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 16:30
  2. AR 159 JTD Chojnice. Pomoc przy zakupie.
    Utworzone przez Adamek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 20:11
  3. Alfa Romeo 166 2.4 JTD, Chojnice
    Utworzone przez eXtremista w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 18:58
  4. [Brera] TBi vs 2.4JTDm
    Utworzone przez szerszeń w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 23:00
  5. Brera z 2.4JTDm
    Utworzone przez klimucho w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 10:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory