Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Temat: Uszkodzenie świateł drogowych

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ni, nie ten wewnątrz lampy. Ale żeby to stwierdzić rozgrzebałem cały przód. Zdjąłem zderzak, odkręciłem obydwie lampy i lewą (nieświecącą) lampę podłączyłem do prawej wtyczki - wtedy zaświeciłą normalnie. To znaczyło, że do lewej lampy nie dochodzi zasilanie. Zacząłem więc rozwalać wiązkę. zauważyłem, że pod zbiorniczkiem na płyn chłodzący z lewej strony komory silnika wiązka była mocno załamana. Po pozbyciu się oplotu wiązki moim oczom ukazał się przerwany przewód. Zlutowałem go więc i lampa zaczęła świecić. Żeby dojść do tego miejsca wystarczyło odkręcić lewe nadkole - całą wiązkę widać było jak na dłoni.

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    wielkie dzięki. super pomocne info. jak wyzdrowieję i w końcu będzie pogoda do pogrzebania to sprwdzę sobie na kostce i samą lampę bez wyciągania miernikiem lub działanie z zasilacza, może kupę czasu zaoszczędzę jeśli to we wiązce wcześniej jak u Ciebie i nie będe musiał zderzaka/lampy wyjmować

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    no i po pół roku w końcu chwilkę znalazłem (kosztem roboty w piątek wieczór z czołówką).
    klasyk
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1403.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	48.7 KB
ID:	286908

    od razu obie wyjałem lampy, naprawiłem tą zepsutą a w obu powzmacniałem kable te od przesłony i chyba od skrętności które ida na jednej wiązce.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1407.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	58.0 KB
ID:	286909

    niestety w tych lampach pełno tego typu rozwiązań - zobaczymy na jak długo ta naprawa starczy.

    miałem jechać do ASO na przegląd, ale w sumie auto mam na najazdach, część śrub odkręcona - może sam sobie zmienię olej/filtry i oleję. przy okazji popatrzę jak by na syzbko dobezpieczyć radar przed jego kradzieżą.

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    tak jeszcze przeszło mi przez myśl, czy problem nie dotyczy tylko skrętnych xenonów? tam na dole jest na jednej wiązce dodatkowa wtyczka a i tak na pierwszy rzut oka ta część lampy chyba się rusza (nie przyglądałem się, ale jest tam jakis mechanizm z prowadnicą) stąd i wiązką bardziej wygina i dochodzi do przełamania kabla przy pinie?

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,274

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    przy okazji popatrzę jak by na syzbko dobezpieczyć radar przed jego kradzieżą
    Podziel się jak coś wymyślisz innego niż pancer-blacha pls. Akurat zaraz będę miał zderzak zdjęty.

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,527

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Podziel się jak coś wymyślisz innego niż pancer-blacha pls. Akurat zaraz będę miał zderzak zdjęty.
    IMMO SEO robi robotę maly poreczny i jaka sam zamontujesz koszta nie duze.

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,274

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    IMMO SEO robi robotę maly poreczny i jaka sam zamontujesz koszta nie duze.
    Tak pamiętam o tym. Zabezpiecza samochód ale nie zabezpiecza przed kradzieżą radaru. Niemniej jest w planie, odezwę się do Ciebie za jakiś czas, tym bardziej, że mam też inny bez porównania brdziej kradziony samochód...

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,527

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Tak pamiętam o tym. Zabezpiecza samochód ale nie zabezpiecza przed kradzieżą radaru. Niemniej jest w planie, odezwę się do Ciebie za jakiś czas, tym bardziej, że mam też inny bez porównania brdziej kradziony samochód...
    Nie zabezpieczy tez przed wywiezieniem auta na lawecie odkręceniem kół itp.

  9. #39
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,274

    Domyślnie

    Jasne, masz rację. Żadne zabezpieczenie czegokolwiek, dom czy samochód, nie daje pełnej gwarancji a jedynie zmniejsza szanse czy skutki kradzieży.
    Ale w Stelvio chyba nie ma więcej tak łatwo dostępnych CAN-ow niemal na wierzchu. Dlatego jedno uzupełnić drugim ma sens. Koło to chyba jednak mniejszy problem niż radar - chyba :⁠-⁠).

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,527

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Jasne, masz rację. Żadne zabezpieczenie czegokolwiek, dom czy samochód, nie daje pełnej gwarancji a jedynie zmniejsza szanse czy skutki kradzieży.
    Ale w Stelvio chyba nie ma więcej tak łatwo dostępnych CAN-ow niemal na wierzchu. Dlatego jedno uzupełnić drugim ma sens. Koło to chyba jednak mniejszy problem niż radar - chyba :⁠-⁠).
    Nikt nie kradnie radarów nawet teraz jak można go już zakodować. Koło alu droższe niz radar i nie ma numerów vinu.

Podobne wątki

  1. Przysłona świateł drogowych.
    Utworzone przez nosufka w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2021, 14:13
  2. Brak świateł drogowych
    Utworzone przez kierOWCA w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 12:44
  3. Brak świateł drogowych
    Utworzone przez aquarius6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 11:57
  4. Kontrolka świateł drogowych
    Utworzone przez Tiestosclublife w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 16:14
  5. Kontrolka świateł drogowych
    Utworzone przez rac85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory