Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Temat: A gdyby tak włożyć busso do 159

  1. #61
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Raczej bym nie liczył na bezstresową jazdę takim bolidem.
    Miałem napisac to samo, ale potem sobie przypomniałem wszystkie wyprawówki do których ludzie pakuja stare diesle na mechanicznych pompach i stwierdziłem "a, w sumie...".
    Ostatnio edytowane przez heliogabal ; 15-01-2016 o 12:12

  2. #62
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    No, tylko co z tego że "operacja się wyśmienicie uda", jak strach takim wynalazkiem jeździć w sposób jaki autor wątku planuje - bezawaryjnie, setki tys km (no bo lpg w fazie ciekłej to musi tyle żeby ekonomia zadziałała?) z pewnością że zawsze zadziała i tysiące km od domu najbliższy warsztat w razie W naprawi. Przecież później nikt się tego nie tknie (po co jak masa klientów z typowymi naprawami?) i jeden będzie na drugiego zwalał wszelkie problemy.
    A i sam silnik - pozyskany z którejś ręki przecież , diabli wiedzą co przeszedł , a raczej wiadomo bo nikt tych silników nie kupował do delikatnego traktowania, to oczywiste . Swoją drogą takie hej do przodu pancerne to nic nie jest, Busso np. o ile wiem przegrzania nie lubi, jakimiś uszczelniaczami olej popuścić, uszczelkę pod głowicą troszkę zjeść , swoim orurowaniem czy w innych tajemniczych okolicznościach płyn chłodzący gubić . Czy wspomniałem o przegrzaniu ? A, oleje też przeróżne ludzie stosowali i stosują. Jak być pewnym takiego silnika "z palety" ? Kupa, no kupa potencjalnych problemów wg mnie laika użytkującego wiekowe (łał 10cio letnie) auta w fabrycznych konfiguracjach i znających możliwe kłopoty z nimi , a co dopiero takiego czegoś, w dodatku nonstop bardziej obciążonego cięższym nadwoziem.
    Jako ciekawostka to owszem, ale jako _pewny_ wóz na co dzień ? , który ma zawsze być na chodzie pod ręką a nie w warsztacie, ma odpalić, pojechać i wrócić niech i kilka tys km ? No mam wątpliwości. A jeszcze z "gwarancją warsztatu to robiącego" ? to bez szans.

  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Nieco ściagneliscie mnie na ziemie.

    Urodził sie inny pomysl seryjnego auta z duzą motorownią,ale narazie musze bardziej rozeznac sie w temacie.

    Z ciekawosci jednak podpytam ile mogła by kosztowac taka zabawa w swap.

    Dzieki wszystkim za opinie.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Przede wszystkim chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum :-) Też bardzo chciałbym mieć Alfę 159 Q4, ale mam te same obawy co autor wątku, a ropniaka nie chce. Nawet nie ze względu na jakieś uprzedzenia, ale auto będzie używane w mieście i raczej na krótkich trasach około 100km w weekendy, więc diesela bym po prostu zajechał. Pierwsze co przyszło mi do głowy to tak samo, podmienić tą nieszczęsną V6 na coś solidniejszego, ale jak słusznie wiele osób zauważyło swap to będzie raczej zabawa dla kogoś kto ma mechanika za dobrego znajomego. Tak się więc zastanawiam, czy nie taniej i lepiej by było po prostu usunąć wady tego silnika? Rozumiem, że największą bolączką tego silnika jest rozrząd który nie wytrzymuje zbyt długo? Ktoś wspominał tutaj, że nie ma gotowych rozwiązań, ale chyba łatwiej wykonać te kilka kół zębatych i dopasować mocniejszy łańcuch niż bawić się z mocowaniem nowego silnika i dopasowaniem elektroniki? Jak to widzicie?

  5. #65
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    powtórzę się jeszcze raz - przy dobrze zrobionym swapie od strony elektronicznej(i mechanicznej też, ale to mniejszy problem) nie będzie się to psuło częściej niż w fabrycznym aucie. tylko koszty takiej zabawy będą duże i to trzeba przekalkulować - czy opłaca się w 159 pchać circa 20k na włożenie busso.

  6. #66
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał brute4c Zobacz post
    a ropniaka nie chce. Nawet nie ze względu na jakieś uprzedzenia, ale auto będzie używane w mieście i raczej na krótkich trasach około 100km w weekendy, więc diesela bym po prostu zajechał.
    Jak masz takie podejście to kup dacię duster z prostym konstrukcyjnie benzynowym 1.6 i ew. zagazuj. Może nowoczesny diesel to nie jest najrozsądniejsze rozwiązanie na krótkie miejskie trasy, ale nie przesadzajmy że będą padały te silniki jak kawki...

  7. #67
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    diesel z dpfem to nie jest dobry pomysł do miasta - rzekłbym nawet, że idiotyczny...

  8. #68
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    diesel z dpfem to nie jest dobry pomysł do miasta - rzekłbym nawet, że idiotyczny...
    Ale rozwiązywanie tego problemu przez swap V6-ki to jest IMO wyganianie diabła przy pomocy belzebuba

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Nieco ściagneliscie mnie na ziemie.

    Urodził sie inny pomysl seryjnego auta z duzą motorownią,ale narazie musze bardziej rozeznac sie w temacie.

    Z ciekawosci jednak podpytam ile mogła by kosztowac taka zabawa w swap.

    Dzieki wszystkim za opinie.

    Jeszcze naszła mnie taka myśl że można by zamiast busso zapodać 1750tbi do q4 i to było by całkiem proste do zrobienia.
    Tylko to już nie bolid z dużym motorem
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  2. Gdyby ktoś by chciał podłączyć Boxa ...
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 15:25
  3. Gdyby nie Alfa Romeo to co???
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 406
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 05:52
  4. Gdyby was ciekawiło
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 21:58
  5. Czy gdyby alfa była tak popularna jak ...
    Utworzone przez Majka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory